« Úvod | VANA »

HOSPODSKÁ INVAZE :)


HOSPODSKÁ INVAZE

Co se dá dělat,život běží a tak nastal i u mě jako u matky sličné dcery okamžik seznámení se s jejím klukem.Nějakou dobu už virtuálně plánovaný okamžik nastal,když se v místním hostinci konala zábava a páč synem hostinské je chlapec mé dcery, napadlo mě to rafinovaně zkombinovat a pod mlžným oparem alkoholu nenápadně okouknout celou family :)
Když mi bylo sděleno že je to maškarní zábava,napadlo mě že mi chybí jen šém a můj kostým GOLEMA musí být vítězný :) naštěstí jsem zvolila masku civilní a to bylo mé jediné štěstí,neb maškarní byl,ano byl ale pro děti někdy během odpoledne což jsem zjistila až při příchodu:)
Příprava nebyla dlouhá,sprcha,make-up,něco na sebe a asi sedmička vína :) když mě známí vyzvedli měla jsem už špičku a statečně vykročila.
Ani nevím jak a byla jsem najednou u stolu,pár metrů ode mě seděla moje dcera u se samýma holkama.. po „mladým“ ani stopy-nejhorší bylo že jsem ho viděla jen na fotce,a to mě mátlo,ovšem nedala jsem nic najevo,a poslušně vytáhla peněženku když jsem zaslechla nad sebou hlas který se dožadoval vstupného..až po chvilce mi došlo že je to matka …druhé strany :) napadlo mě jestli i ona ví :) ( jasně že věděla)
Rozhlídla jsem se vůkol…. Několik,opravdu jen několik párů tančilo,má obava že nebude místo byla zbytečná,bylo tam spousta místa u stolů,a tam kde bylo náhodou obsazeno se dařilo zejména ročníkům těsně porevolučním :) jako hit v oblečení jsem zaregistrovala hlavně tepláky :)
Připadala jsem si jako dozor na brigádě.S kamarádkou jsme statečně vstaly a šly si pro něco k pití,neb se neobsluhovalo na sále. V šenku byla sestava taky moc zajímavá,jeden spící v rohu,několik místních štamgastů,kteří zjevně zaregistrovaly naši přítomnost :) ledabyle jsem si prohlížela vypreparované ryby na zdi a čekala až na nás dojde řada :)
Došla - objednala jsem si víno,a věřila že až ho vypiju odpoklonkuju se domu.
Má víra neměla dlouhé trvání,neb má dcera si mě všimla a skutečně mě přišla pozdravit se slovy „Mami ty seš rudá,cos pila! „
Odpověděla jsem že střízlivá to nemůžu přežít a jala se vyslýchat kdo je kdo:) tak jsem věděla pár zákl.informací a dozvěděla se že pruhované triko je ON :)
Upozorňuji že jako nekuřačka a střízlivá k tomu,mám odpor k jakémokuliv tabákovému výrobku a už 4 roky dělám že nevím že má maláááá holčička kouří..nu což napila jsem se a dělala že nevidím že má u stolu kde sedí cigára!!!
Zábava se dala do proudu..najednou mi na stole přistál panák-skleněný :) …mok měl zlatavou barvu-brala jsem to jako medaili a kopla ho do sebe,byl od asi 18letého kluka co s námi seděl u stolu.
Jak tak debatujeme najednou přišlo pruhované triko a nesměle si sedlo na židli vedle mé dcery :) nucož povidám si,poklábosíme :) jenže kapela hrála nahlas a já musela zvýšit hlas do histerických otáček což mi činilo vysychání hlasivek,musela jsem pít a pít.. :) ale dobrý,kluk fajn,pořád mi objímal dceru-zejména když jsem se dívala jinam,ale mé periférní vidění podpořené alkoholem mě nezklamalo…. Další panák..hmm netuším od koho,ale začínalo se mi tam líbit :) perlila jsem vtipem a slovní obraty jsem prokládala výraznou gestikulací.
Další výprava k pípě mi již vysloveně činila radost ..další lidi ..další seznamování,další pití… ale vše pod kontrolou-za dámu v jakémkoli stavu :)
Dcera mi povidá že budu uzavírat kšeft a že mě kdosi zve na panáka..otočím se ,koukám a skutečně jsem byla vyzvána :) ano,další alkohol do žil…. Ruky políbení ,vtípky apod.dokonce jsem zalitovala že nemohu tančit,má čerstvě opíchaná pata by asi protestovala .
Jako kulturní vložku jsem si tedy zapálila cigaretu a držíc jí jako doplněk k nehtům občas potáhla a foukla do vzdušného prostoru-upozorňuji že tak činím jen pod vlivem..nikoli úplňku.
Zkrátka a dobře kolem 2h jsme si s druhou stranou potykali,i s tátou,bratrem,švagrem :) zůstala jsem prakticky na pokec u pípy a když byl čas popíjely jsme kafe-panáka jsem už fakt nechtěla..má dcera,kabát,kabelka zůstaly kdesi na sále ..děti se přišly asi ve 2h rozloučit a my pokračovaly v debatě.Občas na sebe někdo řval,nadával,chtěl se prát..ale zřejmě normální průběh :) za což klobouk dolů já bych na to neměla nervovou soustavu.Pak se ovšem stala taková nepříjemná story..
Přinesla se z pánského wc peněženka… bohužel moje,prachy fuč,ale doklady zůstaly.. no měla jsem být opatrnější-kopla jsem do sebe panáka a odmítla rande .. byl čas jít domů..hezky jsme se rozloučili,jistě se brzy uvidíme :) a vykročila jsem domu..člověk by neřekl,jak dlouho se dá jít cca 20m :)
Asi dlouho neb mi byla zima..asi.. vím že byly 4h když jsem přišla,vím že ještě v 6h jsem nespala..a vím že v 10h ráno jsem se vzbudila a vím,že jsem se divila… pocit že se nemůžu hnout nebyl náhodný,byla jsem zamotána do přehozu na postel,na tom jsem měla dvě deky,dále župan-již bez knoflíků-slovy tři -jsem postupně našla v posteli :) pod županem jsem měla tílko,takové to letní na ramínka-ale tohle bylo pracovní,tedy vyloženě malířské-ne plátno,ale stěny :) bylo čisté,ale colorované -hrálo několika barvami kvalitního primalexu:) jako třešnička na mém zjevu byla kůra z pomeranče která vkusně přilepena na mé líci zdobila mou odulou hubu.Další kousky byly za dekoltem,v záhybech županu a v polštáři( jíst pomeranč v takovém stavu nebyl dobrý nápad)
Jakmile kocour zjistil pohyb..začal vyčítavě mňoukat a dožadovat se jídla… bože ta bolest,každý pohyb a zvuk byl jako řezání pilou ..odplazila jsem se( jinak to nazvat nejde) do kuchyně a dala té bestii jeho porci..šla jsem do sprchy-ledová voda.to je ono,hodně tekutin,zoufale jsem přemýšlela co dál..jo jasně horká polivka..má dcera mě našla sedící a tupě zírající do prázdna s mokrým hadrem na čele :)
Myslím že měla lepší noc :)

19.09.2011 23:42:26 | Autor: JÁ | stálý odkaz
<< úvod

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se