« Úvod | Hurá za Tutanchámonem ... »

CESTA SOCKOU

Cesta autobusem.


Ne nadarmo se říká autobusům socka… co dodat i já patřím mezi její uživatele.Zrovna dneska jsem jela.
Už při nástupu mě zarazil řidič..tedy né on osobně ale jeho zevnějšek… a jeho zevnějšek Rumcajse po 60 který rád papá.Při manipulaci volantem v pravo začalo zároveň zatáčet i jeho břicho.Na košili, tam kde jsou vhodné knoflíky byl…drátek  no nic řekla jsem si a poděkujíc za lístek začala jsem postupovat do vozu.Podotýkám ,že bylo mírně po poledni ,sobota.
Moje dvě nařachlé tašky s nákupem z nejmenovaného obchoďáku(kde ale berou stravenky) jsem se já blbec posadila do protisměru jízdy,(což nesnáším )přestože bylo v autobuse poloprázdno.
Dosedla jsem a začala rovnat neustále sklouzávající tašky a kabelku.Již na další zastávce jsem to měla pod kontrolou.
Pro rozptýlení jsem se rozhlídla po skupině spolucestujících.Hmmm hezká grupa-já,jeden nevidomý kluk s přítelkyní na levoboku..tokali tak hlasitě že jsem neslyšela dva párky důchodců kteří jeli zřejmě za zábavou neboť paní měly kozačky a beranice a každá v tašce taneční“střevíčky“jak tomu říkaly ,když si je navzájem ukazovaly a trumfovaly se která je koupila levněji.
Až v zadu byli dvě holky a jeden kluk,něco mi bylo na nich divné….smáli se na všechno a na všechny..až když vystupovali a holčina s předkusem řekla „ tamhe sou“ podívala jsem se tím směrem a viděla skupinku retardovaných,ale šťastných lidiček všichni na sebe vzájemně mávali,jen jedna osoba NE-zřejmý DOZOR ! A pak kdo je normální…
Přistoupil mladík..na hlavě měl dredy,v uších MP trojku,v nose pearcing,na krku tetování a v batohu tipuju trávu..ale ne tu pro králíky.
Autobus se rozjel k další zastávce…Mp 3 spustila asi nějaký hit ,což naznačoval mladíkův výraz obličeje..muselo to být hodně rytmické..soudím podle vyplazování jazyka a obracení očí v sloup,doprovázené vydupávaním obří boty takovou silou,že si „Rumcajs“ musel myslet ,že mu klepe motor  z mého pozorování mě vyrušil pocit vlhka ,tam kde bych to neočekávala… na koleni.
Velmi opatrně jsem začala zkoumat z které tašky to je .. no bylo to snadné,jogurt který se protrhl a začal protékat protrženou taškou mi připomněl,že jsem zapomněla koupit prášek na praní  ještě jsem čekala, kdy se dostaví slibované“ kousky ovoce“ v každé lžičce, ale nic zřejmě špatný kelímek .
Když jsem opouštěla autobus bylo mi uplně jedno jak vypadám..že jsem opatlaná od jogurtu s taškami až u země,jen jsem chtěla rychle domů.
Příště…příště může být ještě hůř 


27.03.2008 17:28:36 | Autor: LEILA | stálý odkaz

Komentáře

0 komentářů:

přidat komentář
<< úvod

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se