« Úvod | Hurá za Tutanchámonem ... »

Poddajná

Poddajná
Nedávno jsem četla zajímavý článek o tom,že žena svou ženskou energii podpoří tím,že "opráší " ve svém nitru jednu vlastnost kdy , si opravdu dopřeje být ženou a to tak , že přijme "
svou poddajnost" vůči muži. ... a důrazně tam bylo vyznačeno,nezaměňovat se slovem poddanost.
Ten článek byl velmi zajímavý už tím,že připomínal věc velmi vzácnou pro spoustu žen dnešní uhnané doby,kdy ženy přebírají role mužů a emancipace je na každém rohu.
Pocity žen ,které ať vlastním rozhodnutím,či cestou osudu převzaly mužskou roli se mohou velmi lišit,ale když o tom přemýšlím ze své pozice,kdy jsem musela jako samoživitelka zastat v domácnosti obě role,je tato lávka velmi tenká.
Musela jsem se skutečně naučit vymalovat byt? vyměnit wc prkýnko? sestavit nábytek? Co jsem chtěla tím dokázat...to, že to zvládnu? nebo to, že žádného muže nepotřebuji,že je mi bez něho líp,že ten alkoholik kterého jsem opustila je odlitek všech mužů a já se jim budu vyhýbat protože... protože už nechci být zranitelná?.. Hmmm je to tak,chránila jsem svou ženskou stránku tím,že jsem blokovala ostatní emoce.
Jistě ,roli tu hrála i finanční stránka... vymaluji sama ,protože peněz nebylo mnoho. Další stránka... požádat o pomoc? To je selhání,tak mě vychovali,nic nechtěj, pomoc neočekávej ,poraď si sama,víc si nezasloužíš... Hmm i dnes to bolí,ale jinak...
Energie ženy,je prý jako obloha,otevírá se a dokáže obejmout spoustu věcí a lidí kolem sebe .Je poklidná,otevřená.Jádrem je ona poddajnost se kterou vnímá svět.Vyslechne,přitaká vžije se do vás.Zároveň dokáže zůstat sama sebou.Její slova pohladí,podpoří.
Mužská energie,je jako raketa,rychlá,rozhodující ,proletí oblohou s obrovským nasazením vždy s cílem ,ke kterému míří. Chce uspět a udělá pro to maximum.
Raketa a obloha...vzájemně se potřebují,když se jejich energie spojí ve správné chvíli , může se jejich nositelům otevřít nový svět,o kterém neměli tušení.
Druhý vesmírný zákon praví, že se nám neděje to co CHCEME,ale to, co POTŘEBUJEME.... když se otočím a podívám za sebe ,na svojí cestu... je v tom velká pravda.
Dokud jsem to nezažila, nevěřila jsem ,jak je sladké když přijde čistá mužská energie a proletí mou poklidnou oblohou . Pochopila jsem to až ve chvíli, kdy jsem jí přijala a uvědomila si že, se víc ode mě nežádá,že jí nemusím vracet.. nemám raketu :) že se po mě chce jen to,abych to ,co se děje vzala jako běžnou věc. Raketa dělá pro mě skutky,které mi dovolí být ženou,učí mě přijmout jeho mužskou energii :) zařídí,postará se,zajímá se,jeho slib je zákon,jeho slova nelžou.Nemusí říct jedinou lichotku a přesto si je v jeho očích dokážu přečíst.
Kdysi mi jedna moudrá paní řekla,že pokud chci najít klid a lásku ,potřebuji se naučit mít ráda nejdřív sama sebe. Dnes jsem poprvé udělala něco ,co ještě nikdy v životě.
Koupila jsem sama sobě kytici růží :)
Ve chvíli kdy jsem jí dávala do nákupního vozíku mě objala ženská energie takovou silou ,že jsem se zastavila a dívala se na ty růže,jako na zamilované oči muže. Došlo mi že jdu správnou cestou. Je čas na poddajnost nejen k růžím ,ale i k mužům ...

03.03.2019 01:27:32 | stálý odkaz
<< úvod

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se